Šajdíky.sk

Okolie

Golf

Počas vášho pobytu by bolo hriechom nevyužiť prítomnosť neďalekého golfového rezortu Penati Golf Resort. Či už ste golfista-amatér a v rukách ste golfovú palicu nikdy nedržali, alebo po rokoch praxe odpaľujete ľavou-zadnou, golfové stredisko splní vaše očakávania. Okolie celého rezortu vás nabije pozitívnou energiou tak potrebnou pre odohranie dokonalej hry.

V rezorte nájdete dve ihriská:

    1. Legend Course

legend course
18-jamkové odpalisko je vybudované podľa návrhu poprednej svetovej dizajnérskej spoločnosti Nicklaus Design, ktorá zrealizovala úctyhodných 370 golfových ihrísk po celom svete. Z dielne Nicklaus Design vzišlo približne 60% ihrísk na svete, ktoré sú dejiskom PGA turnajov. Ide o turnaje americkej asociácie golfových profesionálov, pričom nároky na ihrisko, na ktorých sa hrávajú, sú veľmi vysoké. Je preto malým zázrakom, že medzi krajiny, v ktorých sa nachádza golfové ihrisko projektované touto poprednou dizajnérskou spoločnosťou, sa zaraďuje aj Slovensko. Ihrisko Legend Course poskytuje záruku kvality prevedenia a komfortu hry.

Hráči majú na greene maximálne súkromie. Členitý povrch ihriska s rozličnými fervejami, bunkrami, pieskom aj vodou či variabilnými polohami odpalísk vytvárajú priestor pre kreativitu a tiež strategické myslenie hráčov.

Atraktívnym ťahákom pre skúsených golfistov i laikov je určite 15. jamka. Je výnimočná tým, že ide o najdlhšiu jamku v Európe. Už len pohľad vpred vo vás určite zanechá silnú emóciu. Neopakovateľná je tiež posledná, 18. jamka. Nachádza sa v magickom prostredí ostrovného greenu, ktoré len stupňuje nervydrásajúce drámy odohrávajúce sa v závere nejednej hry. Okolie tejto – okrem iného – najužšej jamky sa postará o nevídaný zážitok. Záver hry je možné sledovať aj z terasy Clubhouse s kapacitou až 130 divákov.

  1. Heritage Course

heritage course
Druhé 18-jamkové ihrisko projektoval Jonathan Davison a vytvára atraktívnu alternatívu k ihrisku Legend Course. Vyniká najmä neopakovateľnými prírodnými scenériami. Ihrisko predstavuje návrat ku koreňom a tradíciám dizajnu ihrísk, preto aj názov “heritage,” v angličtine “dedičstvo”.

 

Výhody
  • atraktívne prostredie prekrásnej prírody
  • exkluzívny zážitok z hry vďaka premyslenému dizajnu ihrísk
  • výnimočná forma oddychu a načerpania energie
  • možnosť zapožičania palíc, vozíka a ďalšieho príslušenstva
  • skvelý tip na nielen na teambuildingy a pracovné stretnutia

 

Aktivity

Okrem vychutnávania si kráľovského športu na greenoch Penati Gold Resort ponúka okolie rekreačnej oblasti Šajdíky aj ďalšie športové či oddychové aktivity. Mimoriadne obľúbené sú cyklistické výlety do okolia či plážový volejbal. Mnoho atrakcii a voľnočasových aktivít nájdete aj v okolitých mestách Senica, Skalica, Holíč. Spríjemnite si pobyt jazdou na koni, rybárčením alebo vyhliadkovým letom v balóne.

Ak preferujete pasívnejší oddych, nechajte sa zlákať na člnkovanie alebo vodné bicykle na blízkom jazere či relax na jeho brehu. Malebnú krajinu si naplno môžete vychutnať pri prechádzkach, hubárčení a návšteve veľkej lesnej škôlky.

Chcem si rezervovať pobyt